Rekreace - lázně Teplice nad Bečvou - okolí

 • Zbrašovské aragonitové jeskyně (5 min.). Jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích. Unikátní výzdobou jeskyní je minerál ARAGONIT připomínající koblihy. Jsou nejteplejšími jeskyněmi v celé České republice s celoroční stálou teplotou 14°C. Byly objeveny v roce 1912.
 • Hranická propast (20 min.) - je nejhlubší českou i středoevropskou propastí (404 m), jejíž suchá část, do níž lze nahlédnout má hloubku 69,5 m.V budově teplického nádraží se nachází informační centrum Hranické propasti, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o zdejším kraji a jeho přírodních krásách - http://infocentrum-hranice.cz/infocentrum-hranicke-propasti/  
 • Města: Hranice (zámek, synagoga, radniční věž s vyhlídkou, prohlídky s průvodcem,) Olomouc (nádherné historické centrum), Rožnov p.Radhoštěm (skanzen), Kroměříž (Arcibiskupský zámek, Květná zahrada), Lipník nad Bečvou (kovářské město, střešní zahrada), Štramberk (pověstná Trúba)
 • Hrad Helfštýn (12 km) Hrad uprostřed zalesněných kopců nad půvabným údolím řeky Bečvy nabízí poučení i zábavu. Dnešní Helfštýn má charakter rozsáhlé pevnosti se šesti branami, řadou budov a valů z 18. století. Světovou popularitu hrad získal díky Hefaistonu - každoročnímu mezinárodnímu setkání uměleckých kovářů, které se vždy koná poslední srpnový víkend. Rozsáhlý hradní areál se stává dějištěm historického šermu, divadelní, hudební i taneční produkce. Podívejte se na krásný hrad, který za dob svého mládí pomáhali opravovat i majitelé penzionu :-) 
 • zde také LANOVÉ BLUDIŠTĚ:  http://www.lanovebludiste.cz/
 • zřícenina Puchart, Svrčov (hrad ze 14.stol. měl sloužit k ochraně statků olomouckého biskupa. Rytíři ze Svrčova drželi hrad až do konce 15.stol., kdy jej opustili a nechali zpustnout
 • Hrad Starý Jičín, Hukvaldy
 • větrné mlýny, Jezernické viadukty, železniční tunel ve Slavíči
 • Valšovická jezírka (4,5 km) Je soustava tří větších vodních nádrží a čtyř malých jezírek na potoku Krkavec v blízkosti obce Valšovice.
 • v dosahu tenisové kurty (antuka i umělý povrch), minigolf, golf (www.golf-radikov.cz), squash, bowling
 • aquapark (www.aquaparkplovarnahranice.cz), přírodní koupání, polárium, lázeňské procedury
 • pěší výlety - hrad Helfštýn (12km), Hranická propast (1,5 km), Valšovická jezírka (5 km)
 • bohatý výběr cyklotras  - Po stopách větrné a vodní energie (po dohodě možnost zapůjčení kol)
 • k dispozici cyklomapy i turistické mapy 
 • v okolí vyhlídkové lety, paintball (www.paintball.advertech.cz), jízda na koni, 
 • dětská hřiště s prolézačkami na výletišti (cca 600 m) nebo u kiosku v centru obce
 • NOVĚ - na řece Bečvě půjčovna lodiček, šlapadel a paddelboardů - viz www.facebook.com/pujcovnahranice

ZÁBAVA - nejen pro děti...

Questy Moravské brány

Víte co je questing?

Je to hra. Quest neboli hledačka je cesta, zábava i poučení. Hráli jste někdy šipkovanou, nebo hledali poklad? Nevadí, s námi si něco podobného vyzkoušíte. Vydáte se na cestu, budete hledat indicie a luštit tajenku. Nepotřebujete více než list papíru, na kterém je, většinou formou veršů, popsaná trasa podle orientačních bodů. Splníte pár úkolů, vyluštíte tajenku a tím se dostanete k pokladu. Je to jednoduché! Tato hra není omezena věkem, stačí umět číst a sledovat okolí. Pojďte si hrát i vy, najít si svůj poklad – něco nového poznat, pobavit se, užít si s rodinou či přáteli.

DOSTUPNOST: oba questy fungují celoročně
OBTÍŽNOST: snadná
VYBAVENÍ: tužka, papír

CÍL: Cílem questů je najít poklad! Pro nalezení pokladu je potřeba projít všechny zastávky questu a vyluštit tajenku - pozorně sleduj text!!! Poklad si můžete vyzvednout v TIC Moravská brána na níže uvedené adrese.

JAK ZAČÍT? 
Questy jsou k dispozici na recepci penzionu, nebo si je můžete vyzvednout v otevírací době v TIC Moravská brána (na zámku) na adrese:
Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice
Tel.: 773 100 307,  581 607 47

Nabídka využití volného času - viz http://www.hranicko.eu/w/?p=rezervace-balicky

Naučná stezka Stříbrný chodník

Naučná stezka Stříbrný chodník byla otevřena v květnu 2001. Má 13 zastávek s jednotlivými zastaveními s popisem navštívené lokality.

Její zaměření je na geologii, botaniku, archeologii, historii, ekologii. Je určena výhradně pro pěší. Náročnost trasy je střední a po celé délce je dostatečně značena. Trasa je vybudována jako jednosměrná. K naučné stezce byl vydán podrobný průvodce, který je možno si zakoupit v Městském informačním centru: infocentrum-hranice.cz 

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2023